Oczekiwania na święta – co zrobić by czas płynął szybciej?

Święta Bożego Narodzenia to okres, na który wielu z nas czeka z niecierpliwością. O ile jednak dorośli potrafią jakoś sobie z nią radzić, tak maluchom ciężko jest przyjąć, że do momentu zabłyśnięcia na niebie pierwszej gwiazdki upłynie jeszcze trochę czasu. O tych trudnościach przekonała się bohaterka książki “Co zrobi Frania? Oczekiwanie na święta” autorstwa Barbary Supeł.

Dłużące się oczekiwanie

Frania kocha święta, ciężko jej jednak zrozumieć, że pojawiające się gdzieniegdzie ozdoby nie oznaczają, że nastał wigilijny czas. Bohaterka pragnie zrobić wszystko, by ten dłużący się okres upłynął jak najszybciej. Już w listopadzie za namową pani ze sklepu postanawia napisać list do Świętego Mikołaja. Jest tylko jeden mały problem. Dziewczynka nie potrafi jeszcze pisać. Czy mimo tego uda jej się poprosić o wymarzony prezent? Niecierpliwość Frani z dnia na dzień rośnie coraz bardziej. Potęguje ją nawet kalendarz adwentowy od cioci. Przecież to nielogiczne, by otwierać tylko jedno okienko dziennie! A może by tak otworzyć wszystkie i skrócić czas oczekiwania? Tylko co jeśli to wcale tak nie działa? Co zrobi bohaterka, gdy w końcu nadejdzie upragniona Gwiazdka?

Święta z perspektywy dziecka

Co zrobi Frania? Oczekiwanie na świętado 30% taniej to kolejna część serii “Co zrobi Frania”, w której przedstawiona jest codzienność oraz podejście do wielu spraw z perspektywy dziecka. Lekki i humorystyczny styl autorki oraz możliwość utożsamiania się z bohaterką sprawiają, że w świątecznym oczekiwaniu towarzyszy Frani wiele młodych czytelników. Każda książeczka z serii zawiera ramki, w których możemy podpowiedzieć dziewczynce, co powinna zrobić w danej sytuacji. Jest to doskonała okazja do rozpoczęcia z dzieckiem dyskusji o świętach oraz tradycjach z nimi związanych. Pozycja stanowi również doskonałą podstawę do rozmów o jakże trudnym zadaniu, a więc byciu cierpliwym.

“Co zrobi Frania? Oczekiwanie na święta” to książeczka, przy której nie raz wybuchnąć można niepohamowanym śmiechem. Pozycja doskonała, aby wspólnie z dziećmi spędzić radosny, przedświąteczny czas.